Trwają jakieś zupełnie niesmaczne zapasy w korycie, w KOWR-ach, w agencjach zarządzających majątkiem publicznym, w spółkach Skarbu Państwa. (...) Widać, że po półtora roku nowych rządów nie zmieniło się nic w porównaniu z tym, jak było za pisowskich czasów” – mówił w Nysie Adrian Zandberg, kandydat Razem na Prezydenta RP.
Miała być zmiana, zmiany nie ma. Trzeba to w końcu przeciąć. Wierzę, że potrzebujemy w Polsce silnego państwa. Wierzę, że potrzebujemy państwa, które jest aktywne w gospodarce. Państwa, które bierze odpowiedzialność za duże inwestycje publiczne. I właśnie dlatego musimy w końcu zmienić sposób zarządzania publicznym majątkiem.
Adrian Zandberg, kandydat Razem na Prezydenta RP

Adrian Zandberg podczas rozmów z wyborcami w Nysie fot. Dawid Majewski z Razem
To, czego potrzebujemy, to zmian ustawowych i skończenia z tą kuriozalną sytuacją, że radni, w zamian za lojalność polityczną, dostają pensje po kilkanaście, czasem kilkadziesiąt tysięcy złotych na państwowym majątku.
Adrian Zandberg, kandydat Razem na Prezydenta RP

Adrian Zandberg podczas rozmów z wyborcami w Nysie fot. Dawid Majewski z Razem